Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

- Krzyczpudło

Autor Wątek: VIII Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER  (Przeczytany 3460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ogurki

  • Old Dog
  • ******
  • Wiadomości: 1391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opiekun Informacji
    • Zobacz profil
VIII Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER
« dnia: Maj 11, 2013, 10:06:20 »
Zapraszam serdecznie.

Impreza poświęcona będzie propagowaniu wszelkiego rodzaju gier historycznych i pokazów rekonstrukcji historycznej.

Spotkanie organizowane przez: warszawski Dom Kultury Śródmieście, Pracownię Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG i GROT, przy współorganizacji z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Niepodległości, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Klubu Wojsk Lądowych.

Patronatami honorowymi imprezy są: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Patronatem medialnym imprezę objęli: TVP Historia, DO BRONI - Portal Historii Ożywionej, Forum Strategie, Federacja Rekonstrukcji Historycznej, Wargaming Zone i firma WARGAMER.

Pomysł zorganizowania konwentu wargamingowego powstał z inicjatywy Tomasz Kowalczyka instruktora z warszawskich Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG oraz GROT, przy współpracy z firmą Wargamer. Następnie Małopolska Grupa Wargamingowa na wzór GRENADIERA w Warszawie, zorganizowała spotkania wargamingowe Pola Chwały w Niepołomicach pod Krakowem.

Konwent GRENADIER organizowany jest zarówno dla osób, które nie miały kontaktu z grami historycznymi, a interesują się szeroko pojętą historią lub militariami, jak również dla doświadczonych graczy. Konwent ma być doskonałą okazją, do zobaczenia "w akcji" systemów i gier, o których do tej pory jedynie się słyszało lub czytało. Ponadto konwent ma dać wszystkim osobom aktywnie uczestniczącym w tym hobby możliwość sprawdzenia swych umiejętności dowódczych podczas organizowanych w trakcie jej trwania turniejów. Ponadto w czasie imprezy będzie można zobaczyć prezentacje makiet i modeli do gry przygotowanych przez kluby i grupy wargamingowe. Podczas konwentu odbywać się będą także pokazy grup rekonstrukcyjnych z różnych epok historycznych, od starożytności poczynając, a na czasach współczesnych kończąc.

W tego rocznej edycji GRENADIERA będzie przeprowadzonych 7 rekonstrukcji: z VII wieku, XIX wieku, I Wojny Światowej oraz II Wojny Światowej przy użyciu 20 pojazdów historycznych i blisko 300 rekonstruktorów.

Organizatorzy imprezy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane grami strategicznymi, historią i militariami oraz rekonstrukcją historyczną do odwiedzenia CYTADELI WARSZAWSKIEJ (wejście przez Bramę Straceń, od strony ulicy Wybrzeże Gdyńskie) w dniach 25-26 maja 2013 roku.

25.05.2013r. 11.00 - 19.00
26.05.2013r 11.00 - 17.00
A good soldier obeys without question. A good officer commands without doubt.