Stowarzyszenie Animatsuri

Ogólne => Offtop => Wątek zaczęty przez: Makisan w Lipiec 12, 2014, 22:56:19

Tytuł: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 12, 2014, 22:56:19
Chciałam podziękować za LARPa. To było fajne doświadczenie. Najlepszymi i mega fajnymi byli filmy wprowadzające do zrozumienia co się dzeję i kim są poszczególne osoby. Nie wiem tylko dla czego tylko niedawno pojawił się Kageyama jako ostatni w filmie?:) Ale na Larpie troche inna sprawa. Na samym początku uważam, że byłoby lepej poznać się bliżej wszystkim, bo mnie wydaję się, że dopero wtedy człowiek zaczyna grać na maksa, nie krępuje się i stara się zachować atmosferę. Z atmosferą nie było źle, dziękuję Kageyama-dono! Sprawdził się tutaj moim zdaniem dobrze. Nie wiem dla czego Bannou nie chciał werbować osobiście (gdzie skuteczność?), a Haruna nie chciał dobrze zaprezentować swój klan. Ale Kageyama bardzo staranie zagarniał wszystkich.
   Druga rzeć to kwesty. Z nimi nie byłoby źle, ale kiedy już zrobiłeś kwest i chcesz jego oddać okazuje się, że nie tylko nie znajdzesz człowieka na mejscu, ale nie znajdzesz jego w ogóle... Niektóre MMORPG komputerowe odpoczywają. :)
   Ogółem było bardzo fajnie. :) żałuję że nie widziałam, jak nasz Kumicho Kageyama popełnił seppuku i jakie były jego ostatnie słowa. A może to było hokku? Takie pisali samurai przed swoim honorowym odejściem.
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Okuni w Lipiec 14, 2014, 18:29:58
Scena seppuku... I muzyka w tle, która nadawała pięknego klimatu - bezcenne.
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 14, 2014, 18:56:51
Wow, ktoś może to zapisał na video? Czy to pojawi się na youtube?:) heh... Szkoda że nie zobaczyłam... Trzeba było to filmować od razu! Chociaż... Nie wiem, czy Yakuza by na coś takiego pozwolili. :)))
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Phor Killick w Lipiec 14, 2014, 19:12:20
Szkoda, że nie można było następcy rodu wybrać. Mógł nawet być wykluczony z udziału jako strona w tamtej ostatniej bitwie, ale ród by trwał. :)
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 14, 2014, 19:32:23
Fakt! Miał przecież dobrych ludzi. Mam nadzeję, że ktoś w klanie został. Mógł wybrać najbardzej honorowego! >:[
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Phor Killick w Lipiec 14, 2014, 19:35:18
Jeśli wierzyć informacjom, to po bitwie ostali się tylko ludzie z Kageyama Ikka, więc... :P

Sam zmiotłem czterech przeciwników bez żadnego uszczerbku na zdrowiu.
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 14, 2014, 20:04:07
Eh, wydawało się, że szczėście nam sprzyjało, ale... Już na samym początku Haruna wydawał się bardzo pewny siebie, jakby już wygrał. To było czekawe i zastanawiające.
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Aldar w Lipiec 14, 2014, 22:45:59
To Ty chyba Makisan wcale Harnasia (Haruna Shinzaemona) nie widziałaś xD Od momentu, gdy dowiedział się jak wielka dysproporcja sił była po samej rekrutacji w piątek, myślał że nie ma szans aby cokolwiek zdziałać :P Niepotrzebnie go tylko olaliście tekstem, że "Rodzinie Haruna wystarczy do szczęścia bimbrownia" i nawet nie nękaliście go specjalnie skupiając się na samym Bannou Kogyo, które było rzeczywiście bardzo silnym przeciwnikiem. Trochę ogólnie tylko zbyt defensywne były działania często.

Ale fakt faktem wszystkie trzy rodziny spełniły moją wizję, jeśli chodzi o założenia. Kageyama Ikka miała dużą siłę "militarną" i rzeczywiście nie stroniła od walki. Haruna skupiała się na dywersji w dużej mierze. Bannou Kogyo było natomiast najprężniej działającą rodziną, jeżeli chodzi o linie questowe, które w kilku przypadkach wymietli po prostu całe.
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 14, 2014, 23:08:08
Aldar, Też prawda, Haruna widziałam jeden raz. :) ale był bardzo wtedy siebie pewny, widać było jego zapał. :) I właśnie spełnił to co powiedział, powiedział, że wygra. Widać było że miał plan. I właśnie... Dziwię się, że akurat tak się stało, jakby przypowiedział swoje zwycięstwo. :) przyznam, miałam jakś niedobre uczucia po jego słowach, jakby musiałam się wycofać, bo nie uda się mnie wygrać.
Szkoda, że nie widziałam wszystkie rodziny i nie mogłam to zobaczyć z twej strony. :)
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Aldar w Lipiec 14, 2014, 23:38:25
Akurat dlatego na koniec była walka robiona - żeby niezależnie od tego co się stanie podczas samego LARPa (a latały bomby, oskarżenia o handel cukrem itd.), dana rodzina nie mogła wygrać tylko dlatego że przejęła najbardziej dochodowe sektory (Kageyama Ikka), swoje sektory podpakowała na pełną atrakcyjność (Haruna-gumi) albo zgarnęła większość questów (Bannou Kogyo). Szkoda że Rodzina Kageyama olała sprawę atrakcyjności terenów poza dworcem, ale przynajmniej macie na koncie zabicie premiera Japonii i to, że przyczyniliście się do zwycięstwa Haruna-gumi, za co Harnaś może być wam wdzięczny, bo bez was mogłoby się to zmienić xD
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 15, 2014, 00:34:14
To 5-ka! XD Haruna obawiał się wrogów i szpiegowstwa, ale to wrogowie doprowadzili do jego zwycięstwa!  XD "leży pod stołem".
Hm, i to właśnie chyba druga zła strona LARP, bo nie można znów zegrać na stronie innej rodziny i zobaczyć to wszystko z innej perspektywy.
Ale... Pamiętam, że premier przychodził do Kageyama i o czymś rozmawiali, starałam się wsłuchać, ale było dużo hałasu... Jak widać nie doszli do zgody. :) ale dla czego u nas była prasa?:) czy to była prawdziwa prasa? Bo to było śmieszne, Kageyama właśnie daje nam zadanie na przyjęcie następnego sektoru i tu nagle przychodzi prasa i zaczyna filmować! To było dziwnę. :???: mieliśmy przecież problem z prasą...
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Harnaś w Lipiec 15, 2014, 00:45:07
Fakt, że byłem pewny siebie ale nie dlatego że mialem jakiś plan. Po prostu co by był ze mnie za Yakuza gdybym nie uważał że jestem najlepszy. To była gra aktorska :D

I tak jak Aldar wspomniał, byłem tak załamany tą dysproporcja sił, że o mały włos a bym totalnie zrezygnowal i opowiedział się za inna rodziną. No ale po walce o sektory koło godziny podajże 15 zauważyłem że sporą częścią sektorów reszta rodzin nie jest zainteresowana więc zacząłem działać i jak widać to się opłaciło :D Także możecie mieć pretensje do siebie że to trochę olaliście.

Plus możecie mieć też pretensję do swojego kumicho który był za bardzo ufny. Mieliśmy pakt o nieagresji ale nie przeszkodziło mi wysyłać na wasze sektory Sendai Dragons które obniżały atrakcyjność waszych sektorów i przekazanie policji informacji o działaniach rodziny Kageyama. A część tych informacji wydobyłem od waszego Oyabuna :D

Nie było to zbyt honorowe ale Honor to nie była moja działka xD

P.S Nie olewajcie sierot bo kiedyś taka jedna może was zrobić w balona xD
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 15, 2014, 01:30:53
No jeśli to była gra, to jakby powiedział Stanisławski "wierze!". Uwierzyłam, byłeś bardzo przykonowujący. ;) heh, dla tego właśnie trzeba się poznawać najpierw, inaczej będzie jak w "Total recall", gdzie bohater właśnie nie wie, czy to co się z nim dzeję to prawda, czy on tylko śni to co wlaśnie chciał. :))) ale wiem, za mało czasu. Rozumiem teraz ludzie które wyjeżdżają na tygodnie żeby zagrać. :)
Ale czy działania Haruna byli tradycyjne? Wydaję się, że byli skuteczne. :)
I właśnie, wyszło bardzo cfane, Haruna jakby uśpił uwagę Kageyamy, bo jak Kageyama mówił, Haruna nie jest zagrożeniem. Oj... Mylił się. :)
Jak to... Wydobyłeś? Kiedy? :)
Myśliałam, że trzeba bardzej obawiać się i coś zrobić z prasą, ale żeby nasz Kumicho sam wydał informację?

P.S. No właśnie!:))))
P.S. Coś mnie wydaję się, że gry rzeczywiście było za mało... I niestety to nie gra PC żeby można by było wszystko przejść jeszcze raz i zobaczyć takie interesujące momenty. :)
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Harnaś w Lipiec 15, 2014, 01:44:30
Ogółem Kageyama dużo mnie odwiedzał :P

Po pierwsze sprzedałem policji info o tym które sektory posiadacie. Ale im to nie wystarczyło ( informacje potrzebne były do wykonania quest'a ) więc gdy Kageyama do mnie przyszedł to zaproponowałem mu pewien układ. Bannou mieli wtedy tylko dwa sektory więc umówiliśmy się że moi ludzie zaatakują kasyno a wy magazyn. No i w to zrobiliście, informacja poszła do policji ( która nawet nie wiem czy to wykorzystała ) a moja rodzina kasyna nawet nie ruszyła :D

W sumie jakby się zastanowić to nie było wydobywanie informacji tylko zrobienie kageyamy w konia xD
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Phor Killick w Lipiec 15, 2014, 06:49:18
Cóż, każda rodzina miała swój własny styl. I to wyszło. :)

Główną siłą decyzyjną w rodzinie był nasz Kumichou. Część podsuwała pomysły, ale to on decydował. Wszelkie 'pretąsje' więc do niego xD
Ale w sumie i tak gdyby nie prasa to byłaby zagwozdka po której stronie się opowiedzieć. Musisz podziękować Bannou Kogyo i Haruce, Harnasiu, za 2-3 artykuły wymierzone w Kageyama Ikka (w tym jeden bezpośrednio).
Cóż... dołączenie do strony, która walczyła w dość bezpardonowy sposób do tej pory, dla kilku(dziestu) osób z rodziny było nieco niehonorowe. Stąd wszyscy chcący walczyć jak jeden mąż stanęli na początku za Tobą. :P

Podczas kilku najbliższych konwentów może się okazać, że ludzie zainteresują się badżem "Bimbrownia-gumi". Szkoda, że nie było tam nikogo z aparatem.

A co do tamtej prasy, która wbiła do nas, to oni akurat byli prawdziwi. Brona Cultura.
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 15, 2014, 08:33:42
Harnaś,
Dużo? Hm, to chyba kiedy nas wysyłał walczyć. Wydawało się, że zawsze jest na swoim miejscu. Chociażby Kumicho można było łatwo odnaleść. :)
No właśnie, zrobiłeś Kageyama w konia.  ;( heh, może rzeczywiście był za młody... Nie trzeba wierzyć wrogom.
Dziwnie wyszło, że akurat chcieliśmy kupić narkotyki i podrzucić Bannou, ale okazało się, że akurat nas złapali z tym. :)
Mam pytanie, w końcu można było dołączać do przeciwników też i być podwójnym agentem? Czy wszystkim risowaliście coś na karteczce uczestnika? Bo Kageyama postawił mnie trójkąt.

Phor Cilliric.
Tak, styl zachowali. :)
Wow, no to będziemy czekać na wywiady z naszymi Kumicho. :)
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: sachi-pyon w Lipiec 15, 2014, 10:59:20
Ja (rzecznik rządu) byłam po stronie Kageyama-ikka, bo wysadzili dla mnie premiera, a przeciwko Bannou-kogyo, bo chcieli wysadzić mnie, ale muszę przyznać, że zwycięstwo Haruna-gumi zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie.

Tym niemniej było mi smutno, że zostałam w większości olana. Mimo starań.

Oraz że mimo że siedziałam niemal całego LARPa w jednym z dwóch terenów należących do Rządu 'nie dało się mnie znaleźć'.

Tu się bardzo chwali Kageyama-ikka, że udawało im się to bez problemu.
(Co im się mniej chwali, to to że nie chcieli nic w zamian za rozwalenie premiera. Mój teren przypisałam im w sumie z dobrej woli i w ramach podziękowania za współpracę. Po raz kolejny - honorowe, ale mało skuteczne działania)

Ogółem, gratuluję wszystkim kumicho! I Aldarowi oczywiście też!
(~≈Skoro nawet na forum zaczęła się dyskusja, to LARP srsly się udał≈~)
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: ogurki w Lipiec 15, 2014, 11:24:41
Rosyjska mafia nie do końca była mafią a dyplomata z ambasady ZSRR nie do końca był dyplomatą.
Arkadij Iwanowicz Dybowski był oficerem GRU z jednym zadaniem: Pozyskać plany nowo powstającej bazy USAF.
Dzięki Bannou i ich dobrym układom z Premierem udało się te plany pozyskać, jednocześnie sami dostarczyli kilka ciekawych haków na niego.
W celu zatarcia śladów ludzie Kageyama Ikka dostarczyli informacji o ślubie córki premiera z szefem triad, dzięki czemu we właściwym czasie udało się podłożyć bombę w restauracji gdzie miała się odbyć ceremonia. Gdy ładunek eksplodował zginął zarówno szef triad jak i premier. Co ciekawe do podłożenia bomby swoją rękę przyłożyła rzeczniczka rządu.
Po zatarciu śladów pani rzecznik otrzymała materiały kompromitujące premiera oraz niektórych działaczy opozycji.
Po tych wydarzeniach 'dyplomata' opuścił Japonię nieniepokojony przez władze.
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 15, 2014, 13:03:32
Czyli triada na nas po prostu zemściła się za zabicie ich szefa i premiera? Nie byliśmy bardzo greczni.  :D

A Kageyama i Bannou tutaj bywają? Czy już kiedyś grali ze sobą (Kageyama, Bannou, Haruka, Date i inni?), jakoś bardzo do siebie pasowali. :)
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: sachi-pyon w Lipiec 15, 2014, 13:12:54
Cytuj
Czyli triada na nas po prostu zemściła się za zabicie ich szefa i premiera?
Nie do końca
Akcja z bombą była później. Była wręcz ostatnia. I to nie Triada się mściła, oni byli jakby 'wykorzystani' w tej akcji.
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 15, 2014, 15:55:53
Czyli na początku gazety napisali że handlujemy narkotykami za to Matsuri Gairu roskazał Kageyama popełnić seppuku i potem Kageyama Ikka podłożyła bombę pod Triadę i primiera, a w końcu była welka walka mędzy klnem Haruka i Bannou?
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Phor Killick w Lipiec 15, 2014, 16:06:54
Najpierw była gazeta (przed 15:00 - wydanie się pojawiło jak biegałem po conplace z 500k na nietykalność dworca)
Potem była bomba (między 16:00 a 17:00, bo miałem wtedy swoją atrakcję)
Potem było seppuku (17:30)
I na końcu walka (17:45?)
Tytuł: Odp: Uwagi i podziękowania za LARP.
Wiadomość wysłana przez: Makisan w Lipiec 15, 2014, 21:26:00
Ah, dziękuje!:)